Jolanta Studentkowska

Jestem psychologiem, konsultantem kariery, trenerem pracy, ekspertem z zakresu zarządzania karierą zawodową oraz psychoterapeutką w trakcie szkolenia. 

Moje doświadczenie zawodowe związane jest ze wsparciem osób w szczególnej sytuacji na rynku pracy. Realizowałam konsultacje indywidulne dla młodzieży, osób po przebytym kryzysie psychicznym, pracowników zwalnianych w ramach procesów restrukturyzacyjnych w firmach, bezrobotnych lub nieaktywnych zawodowo, czy mam wracających do pracy po urlopie wychowawczym. Doświadczenie zawodowe zdobywałam na stażu w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim Drewnica, Fundacjach, Biznesie oraz Zakładzie Karnym. 

Ukończyłam m.in. Psychologię na Uniwersytecie Łódzkim, Studia podyplomowe z zakresu Ratownictwa Psychologicznego, Szkołę Trenerską w Ośrodku INTRA oraz studia na kierunku Diagnoza Psychologiczna w praktyce klinicznej na SWPS w Warszawie. Obecnie uczestniczę w 4 letnim szkoleniu z zakresu psychoterapii integracyjnej we Wrocławskiej Fundacji Ochrony Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii w Warszawie. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. 

Specjalizuję się w doradztwie kariery, diagnozie psychologicznej oraz predyspozycji i zainteresowań zawodowych, korzystając z bogactw psychoterapii. Pracuję w nurcie integracyjnym, łącząc podejścia różnych szkół psychoterapeutycznych, indywidualnie dostosowując sposób pracy do Klienta. W swojej pracy korzystam z nurtu poznawczo-behawioralnego, systemowego, psychodynamicznego, humanistycznego, a także terapii skoncentrowanej na rozwiązaniu oraz programów skierowanych do osób poszukujących pracy i zmieniających zawód.  Mam praktykę w opracowywaniu i wdrażaniu projektów innowacyjnych, nowatorskich z zakresu aktywizacji społeczno-zawodowej. 

W pracy z pacjentem ważne jest dla mnie poczucie bezpieczeństwa, akceptacja, zaufanie oraz zrozumienie jego problemów i trudności. 

W ramach Ośrodka MiR prowadzę konsultacje psychologiczne oraz psychoterapię. Pracuję z osobami dorosłymi i z młodzieżą od 16 roku życia. Prowadzę psychoterapię indywidualną w nurcie integracyjnym. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji u certyfikowanego superwizora rekomendowanego przez PTP.